Progressiivsed prilliklaasid

Praktika on näidanud, et paljud inimesed vanuses 45-60 a. kasutavad viis, kuus ja isegi rohkem prillipaare. Näiteks, lugemiseks, arvutiga töötamiseks, televiisorit vaatamiseks, auto juhtimiseks jne. Just selliste inimeste jaoks on olemas progresseeruvad prillid.

Üks progresseeruvate klaasidega prillipaar asendab kõiki ülalmainitud prille, sest inimene saab vaadata igale kaugusele st. ühe prillipaariga saab vaadata kaugele, vahepeale ja lugeda. Progresseeruva prilli kandja saab tänaval ja siseruumides vaevata orienteeruda, sest mistahes distantsile vaadates on kujutis selge. Ka arvutiga töötamine ei ole selliste prillidega probleemiks, samuti sobivad nad hästi autojuhtimiseks.

progr_est

Bifokaalidega võrreldes on nad esteetilisemad: prilliläätse pind on sile, puudub bifokaalsele läätsele omane lugemissegment. Progresseeruva prilliläätse puuduseks on see, et läätse külgedel tekivad tsoonid, kus on vaade vahesel määral moonutatud. Kuigi tänapäevaste progresseeruvate prilliläätsede disain on oluliselt paranenud, mistõttu harjumisraskusi nende prillide kasutuselevõtul praktiliselt ei esine.

Progresseeruvad prilliläätsed nõuavad harjumisaega, mis on tavaliselt pikem kui bifokaalide puhul. Tehakse nii mineraalist kui plastikust progresseeruvaid klaase.

Lisainfo