Prilliklaaside materjalidest

Plastikklaasid

Plastikklaaside plussideks võrreldes mineraalklaasiga võb pidada nende kergust ja purunematust. Optilise plastiku erikaal on kaks korda vähem, kui klaasi oma, seepärast plastikklaasidega prillid on palju kergemad.

Eelised:

  • kergus
  • ohutus
  • värvimise võimalus

Plastikläätsi soovitatakse nende ohutuse tõttu kindlasti lastele ja neile prillikandjatele, kes autoga sõidavad.

CR-39

Tanapäeval see on kõige levinum materjal prilliläätsede valmistamiseks, kuid kõrgema refraktsiooniindeksiga kergemad materjalid tõrjuvad pikkamööda selle välja. Kõikidest orgaanilistest optilistest materjalidest on CR-39 kõige madalama refraktsiooniindeksiga, millest on saanud alguspunkt uuemate materjalidega võrdlemiseks.

CR-39 on üsna kulumiskindel ja sobib värvimiseks orgaaniliste värvidega. Prilliläätsed sellest materjalist on kaks korda kergemad kui mineraalklaasist, lisaks nad on väga vastupidavad põrkemõjule. Need on kõige odavamad orgaanilised prilliläätsed.

Mineraalklaasid

Mineraalklaasi plussiks võib pidada nende kriimustuskindlust, kuid miinusteks plastikklaasi ees haprust ja raskust. Klaasist on prilliläätsi valmistatud juba sajandeid ning vaatamata plastikmaterjalide suurele valikule on klaasmaterjal prillikandjate hulgas endiselt populaarne, põhjuseks kindlasti hind, kuid ka parem vastupidavus kriimustumisele.

Tänapaeval on klaasmaterjalist prilliläätsi võimalik tellida refraktsiooniindeksiga kuni 1.8 (45%), mis on eriti sobiv tugevamate korrektsioonide vajajatele. Samuti on võimalik ka klaasläätsi katta erinevate peegelduvastaste ( AR ) pinnakatetega.

Mineraalläätsi ei soovitata lastele ega autojuhtidele, iseäranis neile, kel autos turvapadi.

Lisainfo